Kamplarda güvenliği nasıl sağlıyorsunuz?

Kamplarda güvenliği 2 başlıkta ele almaktayız. Sportif aktivite güvenliği ve aktivite dışı zaman güvenliği. Yapılan tüm aktiviteler, uzman eğitmenlerimiz tarafından uygulanmaktadır. Aktivitelerin uygulamasındaki en önemli konu, kampçıların kontrollü bir program içinde uzman eğitmenler ile çalışmasıdır. Kamplarda aktiviteler ve eğitimler, yapılacak etkinliğin niteliğine göre eğitim için ayrılmış alanlarda verilmektedir. Kampçılarımız, eğitimler esnasında yaş, fiziksel özellikler ve seviyelerine göre ayrılmakta ve gruplar halinde çalışmaktadır.


hastane.png

Kamplarda hastalık veya sakatlık olması durumunda ne yapıyorsunuz?

Öncelikle böyle durumun oluşmaması için gerekli her türlü önlemi alıyoruz. Aileler tarafından kamp öncesinde tarafımıza belirtilen, alerjen gıda tüketimlerine yönelik tedbirler, düzenli kullanılan ilaç olması halinde düzeni bozmadan ilaç kullanımı takibi, spor salonlarında sakatlık oluşturabilecek olumsuzluklar varsa önceden tespit ve düzenleme, havuz-deniz kullanımlarında sorumlu eğitmenler tarafından sıkı takip gibi pek çok konuda hazırlıklıyız. Bunun yanı sıra oluşabilecek sağlık sorunlarına karşı kamp tesisimizde sağlık personeli bulundurulmakta ve çok detaylı tıbbi malzemeler barındıran sağlık çantamız da hazır bulundurulmaktadır. Kamplarda görevli koçlarımıza yönelik ilk yardım seminerleri düzenleyerek bilgilerini güncel tutmalarını sağlıyoruz. Herhangi bir sakatlık veya hastalık durumunda ise ilk müdahaleyi yaptıktan sonra 15 dk. mesafede bulunan ve 24 saat hizmet veren Ayvacık Devlet Hastanesi'ne ulaşım planlamaktayız. Aile en kısa sürede telefon ile gelişmelerden haberdar edilir ve ailenin yönlendirmeleri doğrultusunda hareket edilir.


Kamplarda yemek düzeni ve kuralları nasıl?

Kamplardaki yemekler, sporcu beslenme tablosuna uygun açık büfe olarak sunulur. Ana öğünlerin yanı sıra ara öğünlerle de kampçıların harcadıkları kalorileri geri kazanmaları sağlanır. Aileler tarafından alerjen uyarısı yapılmadığı sürece, kampçılardan yemek seçmeden ve çok çeşitli besin gruplarıyla beslenmeleri beklenir. Alınan yiyeceklerin tamamen bitirilmesi ve yeterli miktarda yemek alınıp alınmadığı, sorumlu koçlar tarafından kontrol edilir.


Kampta günlük program nasıl uygulanıyor ?

Kampa katılan tüm sporcularımız yaşlarına ve basketbol seviyelerine göre ayırılarak farklı programlar takip etmeleri sağlanır. Bu yöntemle az sayıda kampçıyla çok verimli aktivite olanağı oluşturulur. Örnek bir günlük kamp akışı belirtmek gerekirse; uyanma, sabah koşusu, kahvaltı, teknik eğitimler, turnuva maçı, öğlen yemeği, dinleme, kamp oyunları, beş çayı, basketbol aktivitesi, akşam yemeği, gece eğlenceleri ve yatış şeklindedir.


 
 

Kampa cep telefonu götürülebiliyor mu?

Cep telefonlarının iletişim kurabilmek için harika araçlar olduğunun farkındayız. Ancak akıllı telefonların hepimizin hayatından zaman çaldığını ve birbirimizle iletişim kurmamıza zaman zaman engel olduğunu da biliyoruz. Bu nedenle kamplarımızda cep telefonu kullanımı ile ilgili bir takım kısıtlamalar mevcut. Kampa telefon getiren kampçılarımızdan telefonlarını kamp süresince topluyor ve ilk görüşme ikinci gün akşam yemeğinden sonra olmak kaydıyla, her gün akşam yemeği sonrasında belli saatlerde kullanmalarına izin veriyoruz. Tablet, psp gibi elektronik cihazlar ise kampa getirilemiyor.


 
 

Peki kampçılarla nasıl iletişim kuracağız?

Kamplarımızın temel amaçlarından biri, çocuklarımızın bağımsız bireyler olarak kendi ayakları üzerinde durmasına imkan vermektir. Bu nedenle velilerin, zorunlu ve acil bir durum olmadıkça, gün içerisinde kampçılarla telefon ile görüşmelerini önermiyoruz. Aileler kampçılar ile kendi cep telefonlarından kamp programında ayrılan ve önceden ailelere belirtilen saatlerde görüşebiliyorlar.

Acil durumlarda ise aileler, kamp direktörünü 05378138141 no'lu telefondan arayabilirler.


 
 

Valize neler koymalıyız?

Kamp süresince ihtiyaç duyulması muhtemel malzemeleri BURAYA tıklayarak görüntüleyebilirsiniz. Söz konusu liste sadece hatırlatma amaçlı hazırlanmış olup, kampçının kişisel ihtiyaçları doğrultusunda ekleme veya çıkartma yapabilirsiniz.


Kampa katılan çocuğuma ne kadar harçlık vermeliyim?

Kamplarımızda konaklama, yemek, transferler, sportif ve teknik eğitimler kamp ücretine dahil olduğu için çocuğunuza kamp ihtiyaç listesinde belirtilen miktarda harçlık vermeniz yeterlidir. Kampçılar harçlıklarını gezilerde, hediyelik eşya ve market alışverişlerinde kullanabilirler.


 
 

Kampı ziyaret edebilir miyiz?

Kamplarımızın temel amacı, kampçılarımızın özgüvenlerini arttırmak ve birey oldukları konusunda farkındalık yaratmaktır. Kampçılar, bunu kamptaki arkadaşları ve koçları ile birlikte ailelerinin desteği olmadan başarmalıdırlar. Velilerin kamp ziyaretleri kampçıların, özgüven duygusunu zedeleyebilir ve diğer kampçıların aile özlemini tetikleyebilir. Aynı tarihlerde Assos'da bulunan velilerimizin, kampa alışma süreci olan ilk 2 günü geçirdikten sonra, talep etmeleri halinde, kampımızı ziyaret etmeleri uygun olabilmektedir. Acil durum ziyaretleri hakkında velilerin kamp yönetimini telefon ile önceden bilgilendirmelerini rica ediyoruz.