HAKAN APAK - BAŞ ANTRENÖR

İstanbul’da doğdu. Spor hayatına Amatör Kalecilik yaşantısı ile başladı. 5 sene kadar Forvet mi oynasam, Kalecilik mi yapsam çatışmasını yaşadıktan sonra , yüzmeye karar verdi. Galatasaray ve Poyrazspor’da 2 sene Lisanslı yüzdükten sonra suyun kaldırma kuvvetinin olmadığını savundu ve Arşimet’e tepki olarak basketbola başladı.

Lise 1. sınıfa kadar boy kısalığı nedeniyle Doktor tarafından verilen Blok isimli ilacı, günde 3 öğün içerek basketbolda başarılı olmaya çalıştı. Bu süreç içerisinde Galatasaray Minik, Küçük ve Geleceğin Yıldızları takımlarında forma giydi. Kaptanlığını yaptığı Tuzla Yabancı Dil Ağırlıklı Anadolu Lisesi ile bir ilki başararak, bölge şampiyonluğu yaşadı. İstanbul Spor A.Ş. salonlar arası turnuvada, kaptanı olduğu takım İstanbul 3.sü oldu. Daha sonra yaşadığı sakatlıklar nedeni ile basketbol kariyerine son vermek zorunda kaldı.

Bu dönemde ÖSS sınavına girerek 2/3 Burs ile İstanbul Aydın Üniversitesi ‘ni kazandı ve yüksek başarı ile mezun oldu. Üniversite öğrencisi iken antrenörlük kariyerine başladı ve çeşitli lise takımlarını çalıştırarak başarılara imza attı. Kondisyon ve fiziksel antrenmanlar ile ilgili çeşitli belgelerin yanı sıra Genetic Trainer olan Hakan Coach, amatör olarak Boks ile ilgilenmektedir. 

2009 yılından günümüze Akademi İstanbul kadrosunda bulunmakta olan Hakan Coach, 3 sene üst üste İstanbul Altyapı Ligi şampiyonu olan Genç Takımlarımızın baş antrenörüdür.