DUYURU

Sayın velimiz, sevgili sporcumuz;

Geçtiğimiz hafta sonunda yapılan veli bilgilendirme toplantılarında beyan edilen hususlarda detaylı açıklamayı aşağıda bulabilirsiniz.

31 Mart 2019 Pazar günü ülkemiz genelinde yapılacak olan yerel seçimlerde, gerekli yeterliliklere sahip olan spor salonları “seçim merkezi” olarak kullanılacaktır. Bu yeterlilikler 5 madde olarak Yüksek Seçim Kurulu tarafından belirlenmektedir. Söz konusu 5 madde;

1.) Merkezi bir lokasyonda bulunmak,

2.) Tribün bulunması,

3.) Otopark bulunması,

4.) Birden çok giriş-çıkış kapısına sahip olmak,

5.) Saha ölçüsü 450 m2’den küçük olmamaktır.

Üsküdar ilçesi içerisinde çalışmalarımızı sürdürmekte olduğumuz spor salonları belirtilen özelliklere sahip olması nedeniyle, YSK tarafından 3 ila 4 hafta süreyle seçim merkezi olarak seçilmiş durumdadır. Bu kararın tarafımıza ulaşmasıyla yoğun bir görüşme trafiği yürütülmüş olmasına rağmen, maalesef spor salonlarımızın YSK tarafından kullanımına engel olunamamış, ancak bu süre 8 haftadan 3-4 haftaya çekilmiştir.

Sürecin başlamasıyla birlikte eş zamanlı yakın çevredeki spor salonlarıyla görüşmeler yürütülmüş olup, tüm görüşmelerimiz sonunda, kulübümüze uygun olacak spor salonu arayışımız, Mihrimah Sultan Kız Anadolu IHL içerisinde yer alan spor salonunun kiralanması ile çözüme kavuşmuş bulunmaktadır.

Mevcut düzenimizin bozulmasından dolayı son derece üzgün olmakla beraber çalışmalarımıza kesintisiz devam edecek olmanın mutluluğunu yaşamaktayız.

23-24 Mart hafta sonu itibariyle, 3-4 hafta süreyle antrenmanlarımız Libadiye Cd. Cumhuriyet Mh. Haminneçeşme Sk. No: 13 ÜSKÜDAR/İSTANBUL adresinde bulunan Mihrimah Sultan Kız Anadolu IHL Spor Salonu’nda devam edecektir. Siz değerli velilerimizden AKADEMIST başlığıyla cep telefonlarınıza gönderilecek olan kısa mesajları dikkatle takip etmenizi önemle rica ederiz.

Gruplarımızın antrenman saatlerinde herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Yalnızca, hafta içi antrenmanımız, Perşembe günleri söz konusu spor salonu çevresinde pazar kurulması nedeniyle, araç girişlerinde yaşanılacak zorluklar göz önüne alınarak, Çarşamba günleri yapılmaya devam edecektir.

Bu süre içerisinde yaşanacak olan farklılıklar ve değişim için anlayışınızı ve desteğinizi rica ediyoruz.

Saygılarımızla,

Akademi İstanbul Spor Kulübü

Yönetim Kurulu